Moja opowieść

Kim jestem?

Nazywam się Kalina Noińska – Kołodziejczyk.

Jestem codzienną uprawiaczką wdzięczności 🙏 Czułą towarzyszką w podróży i zmianach.

Żoną super mężczyzny i Mamą dwójki przedszkolaków.

Studiowałam bibliotekoznawstwo na UW oraz coaching w Collegium Civitas, jestem w trakcie akredytacji ICF (International Coach Federation).

Pracowałam w wydawnictwie i w banku. W odpowiednim dla siebie momencie rzuciłam korpo.

Cieszę się kolorami, porami roku i zapachami. Lubię czuć jak oddycham i wzbudzać w sobie ciekawość na to co chcę, żeby nastąpiło 🍃 🌺💨

Wewnętrzny głos

Od kiedy pamiętam, dość dobrze słyszałam swój wewnętrzny głos, ten mówiący o potrzebach i marzeniach, o tym kim jestem.  Jednak nakazy i wymogi kultury przez długi czas go zagłuszały.

Codzienna rozmowa ze sobą samą, bycie czułym wobec siebie, przypatrywanie się emocjom, liczne sesje coachingowe oraz warsztaty sprawiły, że w swoich działaniach zaczęłam podążać za tym co mam w środku. Akceptacja tego kim jestem była pierwszym krokiem w stronę zmiany. 

Odpuściłam oczekiwania dotyczące samej siebie które mi nie służyły. Zmieniłam perspektywę i zaczęłam myśleć i mówić o sobie dobrze. Żyję ze sobą w przyjaźni. Złapałam siebie i już nie puszczam 🙂

Jestem przekonana, że każdy człowiek (w tym Ty i Ja) jest doskonały w byciu sobą, jest kompletny.

Żyję blisko siebie, dopuszczam do głosu swoją autentyczność. Nauczyłam się dokładnie sprawdzać co jest dla mnie ważne, staram się nadawać odpowiednią wagę wszystkiemu co do mnie dociera. Wiem, że tylko poprzez ciągłe poznawanie swojej prawdy mogę dotrzeć tam dokąd chcę. To daje mi dostęp do mojej codziennej, wewnętrznej mocy.

Towarzyszę innym, w pielęgnowaniu relacji z samym sobą, w radzeniu sobie w sytuacjach nadmiernego stresu oraz dbaniu o to by dawać sobie przestrzeń na bycie wrażliwym bez tłumaczenia się innym za swoje reakcje.

Tym co przeżywam dzielę się na swoim blogu Złap Siebie jak również na Facebooku i Instagramie.

Jestem w drodze, z ciekawością myślę o tym co się ma wydarzyć. 

"Jesteśmy wiecznie nieukończonym arcydziełem"
Desmond Tutu
Wielka Księga Radości