Kobiety mocy

Kobieto Mocy – widzę Cię!
W sklepie, na bazarku, na studiach, w internecie. Czytam Cię w gazecie.
Jest Ciebie pełno. Świecisz.

Widzę Cię, przypatruję się, badam. Jestem ciekawa Twojej historii. Widzę się w Tobie. Nie wiem ile przeszłaś i przez co. Wiem, że nie jesteśmy takie same, ale wierzę, że wiele nas łączy. Uczę się od Ciebie, choć możesz o tym nie wiedzieć – jesteś moją inspiracją.
Kobieto mocy wiem co Cię czyni piękną: Twoje otwarcie, Twoja cisza, Twój błysk w oku, Twoja swoboda i Twój dystans, Twoja pewność siebie i zrozumienie dla innych.

Był czas, ze codziennie wysyłałam prośbę o to by mądre kobiety pojawiły się na mojej drodze.
Później łapałam się ich kolorowych spódnic by wziąć od nich to, co doda mi siły, to co mnie nakarmi. To co pozwoli mi uszyć własną spódnicę.

W pamięci mam moje ukochane kobiety – bohaterki z rodziny. Pamiętam o ich wdzięku, o ich czarze, o wielkiej odwadze oraz o czułości jaką obdarzały świat. O ich wielkich marzeniach i spełnionych zamierzeniach. O ich zmaganiach. O ich sile i o ich kruchości. Dziś przyprowadzam do nich moje wątpliwości i słabości. Otulają mnie, uczą spokoju i zaufania do życia. Długo starałam się iść ich drogą, naśladować je. Teraz czuję, że noszę ich części w sobie. I nosi je moja córeczka w swoich roześmianych oczach i energii do działania.

Moja dzisiejsza, jesienna spódnica odbija się światłami innych kobiecych spódnic, a uszyta jest z wyrozumiałości dla samej siebie. Doszywam też do niej codziennie świecące cekiny, które mają mi przypominać żebym była ważna dla siebie samej. Migając dają mi znać abym każdego dnia napełniała się tym co dobre i tym co mi służy. Żebym nie zapominała obdarzać innych, ale też i siebie.

Już nie chcę być taka jak inne kobiety, ani taka jak Ty, Droga Kobieto Mocy. Nie chcę tez z nikim konkurować. Jak pięknie mówi Marta Iwanowska-Polkowska :: Manufaktura Rozwoju w rozmowie z Kamilą Goryszewską Słucham Gadam , że “łąka jest duża, a na niej wystarczająco dużo miejsca dla każdego kwiatka”. Możemy wzrastać niezależnie od siebie, a w bliskości ze sobą.

Kobieto Mocy dalej chcę Cię chłonąć, a czasem też przytulić, przypomnieć Ci o tym jaka jesteś wyjątkowa. Ja to wiem, ale czy Ty również to widzisz?

Alexandra Ocasio-Cortez, najmłodsza kongresmenka w USA, w wolnym tłumaczeniu, mówi do nas kobiet tak:
“Ile dziś razy doceniłaś to, że w ogóle jesteś? Pamiętaj, że nie dostaniesz od nikogo mocniejszego zapewnienia, że jesteś piękna i pewna siebie, jeżeli sama tego nie zauważysz. To jest jeden z najważniejszych prezentów, które musisz sobie dać by czuć się silną.
Proszę spójrz w lustro, upewnij się, że widzisz tam kobietę sprawczą, taką która bierze za siebie odpowiedzialność. Ona jest w stanie sprawić, ze świat będzie lepszy. A może po prostu zmieniać drobne rzeczy w ramach „swojego podwórka”. Pamiętaj, że jesteś tu właśnie po to. Jesteś światłem dla świata, a Twoje talenty są nie do zaprzeczenia. Nie ważne skąd pochodzisz. Najważniejsze żebyś to wiedziała.”

Codziennie zastanawiam się jak być bliżej siebie, jak spożytkować swoją energię i swój czas. Jak być dla innych, a przy tym jak nie tracić ze sobą kontaktu. Wtedy często przypominam sobie, że przecież urodziłam się, by wziąć świat w swoje objęcia. Nie uciekać od niego, a biec ku niemu z otwartymi ramionami.

Przepiękna grafika od Julie Dillon Art

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *